Pagaminta su meile: mūsų šeimos dirbiniai Kaziuko mugei

Levandų pagalvėlės, druska su žolelėmis, arbatžolių maišeliai ir kita – gaminiai, kurie šiais metais nugulė ant mūsų šeimos tradicija tapusio Kaziuko mugės prekystalio. Dalinuosi jai kaip idėja jūsų rankdarbiams!

Tradicija namuose pirmąjį kovo savaitgalį rengti Kaziuko mugę mūsų šeimoje užgimė prieš kelis dešimtmečius. Ėjau tada, berods, į pirmą klasę. Prisigaminau darbelių mokykloje rengiamai mugei – išsiuvinėjau kryželiu paveiksliukų, mama juos įrėmino – ir susirgau. Mama sukvietė senelius, tetą su šeima krikšto mamą ir pusbrolius į namus ir kaziukas įvyko mūsų svetainėje.

Abejonės, kad reikia kartoti ir kitais metais, nebuvo 🙂 nors ir su pertrauka, Kaziuko mugę mūsų namuose tęsiame jau kelioliktus metus!

Žemiau dalinuosi dirbiniais, kuriuos pagaminome 2023 m. vykusiai Kaziuko mugei. Tarp jų – kaziuko sausainiai, levandų pagalvėlės, druska su žolelėmis, arbatžolių maišeliai, alus ir kita. Pridedu ir nuorodas, kurios pagelbės ieškant produktų ar maketų etiketėms parengti.

*Nei viena iš nuorodų nėra produkto ar prekės reklama.

Druska su petražolėmis ir druska su žolelėmis: bazilikais, mairūnais, raudonėliais, čiobreliais, rozmarinais

Druskos su petražolėmis ir druskos su su žolelėmis: bazilikais, mairūnais, raudonėliais, čiobreliais, rozmarinais maišeliai

Druska su žolelėmis ir petražolėmis – tai druska, kurią pagardinome prieskoninėmis žolelėmis iš savo daržo. Jos pasigaminti labai paprasta. Tereikia geros kokybės, stambesnės druskos, šviežių bazilikų, mairūnų, raudonėlių, rozmarinų, čiobrelių – ir visų kitų jūsų mėgstamų žolelių.

Druskos su petražolėmis maišeliai

Naudoti galite ir džiovintas žoleles. Tiesa, jei kvapas ir aromatas išliks panašus į druskos, trintos su šviežiais bazilikais ar čiobreliais, spalva bus tikrai ne tokia ryški.  

Visą receptą, kaip pasigaminti druskos, galite rasti žemiau esančioje nuorodoje.

druskos su su žolelėmis: bazilikais, mairūnais, raudonėliais, čiobreliais, rozmarinais maišeliai

Jau pagamintą druską aš sudėjau į plastikinius, užspaudžiamus maišelius. Anksčiau esu naudojusi ir stiklainėlius, tačiau jei druską norite parduoti, jie labai išaugina kainą. Maišelius perrišau žaliu kaspinėliu ir uždėjau namų darbo etiketę. Druską sudėjau ant medinio padėklo su stikliniu gaubtu, jis leidžia išlaikyti druskos aromatą.

Rankomis rinkta ir supakuota žolelių arbata

Arbatos maišeliai

Kiekvieną pavasarį, vasarą ir rudenį namuose ant visų įmanomų palangių nugula padėklai su džiovinamais augalais – mėtomis, melisomis, liepžiedžiais, ramunėlėmis. Pernai netgi džiovinau braškių lapelius! Juodos arbatos aromatui ir kvapui pagerinti.

Mėtų arbatos maišelis

Kai reikia žolelių arbatą plikyti ir gerti – man pasidaro sunkiau 🙂 tad šiemet nusprendžiau surasti būdą, kaip žoleles sudėti į maišelius. Juos užplikyti ir naudoti man gerokai paprasčiau. Ir mano laimei, vienoje internetinių parduotuvių radau atsakymą – popierinius arbatos maišelius su siūlu. Tiesa, buvau pasiryžusi ir pati juos gamintis iš kavos filtrų 🙂

Arbatos maišeliai

Taigi, arbatos maišelius prikimšau arbatžolių – priklausomai nuo žolelių, į juos gali tilpti nuo žiupsnio iki šaukšto žolelių. Juos užrišau siūlu, o ant siūlo galo pritvirtinau arbatos maišelių etiketes. Jas pasigaminau pati, spausdinau ant kiek storesnio popieriaus, kad taip paprastai nesilankstytų. Etikčių maketu dalinuosi nuorodoje žemiau.

Kvepiančiomis rankų darbo pagalvėlės su sode augintomis levandomis

Levandų pagalvėlės

Rudenį sode rinkti ir džiovinti levandų žiedai nugulė į pagalvėles ir tapo kvepiančiu aksesuaru. Mane levandų kvapas ramina, suteikia gaivumo pojūčio. Ypač gera, kai jomis kvepia drabužiai ar patalynė. Su ta mintimis ir gaminome šią prekę.

Pagalvėles pagal mano užsakymą ir projektą pasiuvo tėtis, pripildžiau jas levandų ir ryžių mišiniu – ryžiai dėl masės, levandos – dėl levandų 🙂 pagalvėles perrišau purpuriniu kaspinėliu ir papuošiau vienu levandos žeidu.

Čekiškas pilzneris: namuose užmaišytas ir brandintas alus

Čekiškas pilzneris

Alus tikriausiai yra viena perkamiausių ir viena dažniausiai sutinkamų prekių įvairiose mugėse. Mūsų šeimos Kaziuko mugėje ant prekystalio atsidūrė 0,3 l alaus buteliukai. Tiek patį alų, tiek jo apipavidalinimą pasigaminome patys namuose. Tą padaryti visai nesunku – tereikia įsigyti alaus gamybos rinkinį (nuoroda dalinuosi žemiau), norimo dydžio butelių, užspaudžiamų kamštelių ir uždarymo įrankį.

Čekiškas pilzneris

Visas procesas, tiesa, laikui pakankamai imlus: reikia užraugti alų, laikyti jį nuo savaitės iki dviejų šiltoje patalpoje, tada išpilstyti į išplautus butelius, uždaryti ir vėl laikyti – šiek tiek laiko šiltai, šiek tiek – vėsiai (mes pirmiausia laikome vonios kambaryje, vėliau rūsyje). Tačiau rezultatas atperka pastangas.

Kaziuko mugei pristatėme čekišką pilznerį – šviesus, šiek kartus, gintarinės spalvos alų. Papuošėmė jį savo pačių gamybos etiketėmis.

Čekiškas pilzneris

Kaziuko meduoliai: sviestiniai sausainiai su medumi

Kaziuko meduolis

Tradiciniu Kaziuko mugės kepiniu yra laikomas širdelės formos meduolis (apie tai rašo Vilniaus muziejus). Bet apie tai aš sužinojau Kaziuko mugei įvykus 🙂 nepaisant to, raityto stačiakampio formos sausainis-meduolis puikiai derėjo prie visos šventės nuotaikos.

Apie pačius sausainius: juos gaminau pagal kalėdinių sausainių receptą. To priežastis – sausainių forma. Ją pasigaminome namuose patys su 3D spausdintuvu. Paveiksliuką sausainio formai nusipaišiau su Adobe Photoshop programa, tada ją perkėlėm į spausdinimo programą ir voila!

Kaziuko meduolis

Sausainių tešla, kurios receptą rasite kiek žemiau, gera todėl, kad kepdami sausainiai išlaiko formą. Tik šiek tiek pakyla, bet neišsprogsta, neišsitampo, ryškiai matosi net ir smulkiausios detalės.

Kaziuko meduolis

Patys sausainiai – jei kiek plonesni, trapūs, jei kiek storesni, minkštesni. Abiem atvejais, jie saldūs, medaus aromato, gerai ir ilgai laikosi.

Vąšeliu nerti pavasario gėlių knygų skirtukai

Vąšeliu nerti knygų skirtukai-pavasarinės gėlės

Dar viena prekė ant šeimyninio kaziuko mugės stalo – vąšeliu nerti knygų skirtukai. Kad greičiau prikviestų pavasarį, juos gaminau gėlių formos: rožių, našlaitėlių, žibuoklių.

Man pačiai šie skirtukai – vienas gražiausių darbelių, kurį teko sukurti savo rankomis. O ir reikalingas. Aš nuolat pritrūkstu skirtuko knygai. Jais dažnai tampa atvirukai, autobusų ar lėktuvų bilietai (jei skaitau kelionėje), tenka ir knygos lapo kampuką užlenkti, jei po ranka nėra ką įsprausti tarp puslapių. Nesididžiuoju tuo, žinoma.

Vąšeliu nerti knygų skirtukai-pavasarinės gėlės

Tad labai nudžiugau, socialiniame tinkle Pinterest ieškodama idėjų ir aptikusi tokius skirtukus.

Nunerti vašėliu juos nėra sudėtinga – tereikia švelnių, pastelinių spalvų irisinių siūlų, tinkamo dydžio vąšelio, geros šviesos ir kiek laiko. Sudėtingiausia yra surasti nemokamą schemą, pagal kurią pavyktų gėlytę numegzti. Apačioje dalinuosi keliomis nuorodomis, kuras pavyko aptikti ir pagal jas numegzti.

Vąšeliu nerti knygų skirtukai-pavasarinės gėlės

Metų kalendoriai su šeimos nuotraukomis

Metų kalendorius su šeimos nuotraukomis prieš kurį laiką darydavo mano mama su AutoCad programa. Tai buvo laikui ir darbui imlus projektas, vis dėlto labai džiuginantis tiek savo rezultatu, tiek emocijomis. Jų apstu būdavo visus metus ir ypač atvertus naujo mėnesio puslapį.

Dabar tokius A4 arba A3 dydžio kalendorius galima pasigaminti labai paprastai, naudojantis colorland.lt fotokalendorių planavimo programa. Tereikia pasirinkti kalendoriaus maketą arba susikurti jį patiems, įkelti norimas nuotraukas ir, jei yra poreikis, sužymėti artimųjų gimtadienius, šeimos šventes ir pan. Šios dienos kalendoriuje pažymimos skirtinga spalva. Net ir ją galima pasirinkti! Nuoroda į kalendorius dalinuosi kiek žemiau.

Šiai Kaziuko mugei aš pagaminau fotokalendorius su senomis šventės nuotraukomis – nuo pat pirmojo kaziuko iki praėjusių metų. Tas akimirkas vien prisiminti labai įdomu. O pats kalendorius leidžia skaičiuoti dienas nuo bet kurios pasirinktos datos – aš, žinoma, pasirinkau nuo Kaziuko iki Kaziuko 🙂

Atnaujinta

Dalintis

Naujienos iš interneto