Krufinai su cinamonu – trapūs pakraštėliai ir sluoksniuotas vidus

Užpildykite namus švelniu cinamono kvapu, papuoškite pusryčių stalą minkštais krufinais – prancūziškojo kruasano ir keksiuko deriniu viename kąsnyje. Išbandykite!

Skaityti receptą
Krufinai su cinamonu
Krufinas su cinamonu

Nusižiūrėjusi krufinus – sluoksniuotos tešlos bandeles su cinamoniniu įdaru, iškeptas keksiukų formelėse – buvau jau kurį laiką. Vos mažiau kaip prieš dešimtmetį pasirodę kepiniai (kalbama, kad pirmąjį žinomą krufiną 2013 m. ragavo kepyklėlės „Lune Croissanterie“ Melburne, Australijoje klientai), pasaulyje išpopuliarėjo labai greitai ir šiuo metu yra pristatomi ne vienoje Lietuvos kepyklėlėje, jų receptais dalinasi kepėjai socialiniuose tinkluose.

Kai sužinojau apie krufinus, buvo, kaip sakoma, gilus karantinas. Tik žiūrėti ir negalėti paragauti, man labai nepatiko 🙂 o puikių atsiliepimų ir pagyrų šiems kepiniams buvo itin daug. Persižiūrėjusi receptus internete ir susiradusi vieną jų, pristatomą „Malsenos“, užsimaniau pabandyti krufinų išsikepti namuose.

Ragavome krufinus lauke, vieną pirmųjų šiltų pavasario dienų, po ilgo darbo sode – karpėme obelų šakas, sodinome gladioles, narcizus ir lelijas, aeravome žolę. Po žiemos tūnojimo namuose tikrai pavargome. Gal dėl to ką tik iškepti krufinai, su kava paragauti terasoje, buvo tokie skanūs 🙂 o gal dėl cukruoto ir traškaus viršaus, minkšto ir sluoksniuoto vidaus. Švelniai cinamoniai kąsniai tiesiog tirpo burnoje, krufinus buvo galimą plėšyti nedidelėmis juostelėmis – mėgautis taip, kaip dažnas mėgaujasi prancūziškaisiais kruasanais 🙂

Kelis likusius vakare kelias minutes pašildžiau orkaitėje. Skonis buvo sodresnis – stipriau jautėsi mielės, krufinas išlaikė trapumą viršuje ir buvo labai minkštas viduje. Žodžiu, visiškas pasisekimas!

Krufinai su cinamonu
Krufinai su cinamonu

Krufinai gaminami iš sluoksniuotos mielinės tešlos. Tai ar daug reikėjo kočioti? Ne 🙂 bet laikyti po kiekvieno kočiojimo šaldytuve – tikrai taip.

Kiek krufine kruasano, kiek keksiuko? Krufino viršus iškepė labai trapus ir traškus nuo išsilydžiusio sviesto ir rudojo cukraus, tad jis tikrai panašus š kruasaną 🙂 krufino apačia, priešingai, buvo minkšta ir drėgna, kaip nedidelis mielinis keksiukas arba cinamoninė bandelė.

Kuo įdaryti krufinus? Šiuos aš įdariau sviestu, ruduoju cukrumi ir cinamonu, tačiau siūloma tai daryti su kuo tik jūsų širdis geidžia: uogienėmis, varškes, džiovintais vaisiais, šokoladu ar kakava.

Krufinai
Krufinai su cinamonu

Kaip man sekėsi gaminti krufinus?

  • Sluoksniuotą mielinę tešlą paruošti kiek užtrunka, be to prieš kepant bandeles ar kitus gaminus, juos reikia kildinti, tad aš tešlą ruošiau iš vakaro. Pasigaminau tešlos rutuliuką, iškočiojau sviestą ir viską palikau šaldytuve. Kildinama šaldytuve tešla turi mažiau mielių skonio 🙂 Turėkite galvoje, kad sluoksniuota mielinė tešla per naktį turėtų ilsėtis šaldytuve.
  • Visų pirma reikėjo pasigaminti tešlos rutuliuką iš miltų, cukraus, druskos, šviežių mielių ir gabalėlio sviesto. Tada į jį įkočioti sviesto lakštą – tai padaryti buvo sudėtinga. Tam pasitarnavo kočėlas. Juo reikia pakočioti kepimo popieriaus paviršių (tai leis jam lengviau nusiimti nuo sviesto, jei sviestas vis tiek lieka ant kepimo popieriaus, braukite per jį pirštu – sviestas turi geriau prilipti prie tešlos, tada nusiklijuos nuo kepimo popieriaus), kad geriau nusiimtų.
  • Recepte yra nurodomi aiškūs išmatavimai, kokio dydžio turi būti tešlos, sviesto lakštai. Svarbiausia yra išlaikyti proporcijas. Kitaip tariant, jei tešlos lakštas bus vienu ar keliais centimetrais mažesnis ar didesnis, nieko tokio nenutiks. Man nenutiko 🙂
  • Kai sviestu ir cukrumi įdarytus krufinus sudėjau į aliejumi išteptas keksiukų kepimo formeles, pakildinau ir įdėjau kepti, virtuvėje pasklido svilėsių kvapas, o iš orkaitės ėmė kilti dūmas. Iš pradžių susinervinau, bet supratau, kad iš krufinų tiesiog ėmė bėgti sviestas ir cukrus ir svilti prie orkaitės dugno 🙂 Taigi svarbi pamoka: įdėję krufinus kepti, po keksiukų formele padėkite skardą – kepdamas sviestas ir cukrus, jei ir bėgs, bėgs į skardą. Lengviau bus ir išvalyti, ir nebus dūmų.
Krufinai su cinamonu
Krufinai su cinamonu

Iš ko gaminami krufinai?

Sluoksniuotai mielinei tešlai pagaminti naudokite aukščiausios rūšies kvietinius miltus, paprastai rekomenduojami aukščiausios rūšies miltai. Į tešlą kaip į kitus panašaus pobūdžio kepinius verta įdėti druskos, ji sustiprina miltų glitimą. Tačiau nepersūdykite tešlos, ypač jei gaminsite saldžius kepinius ????

Tešlai suklijuoti reikės vandens. Šį kartą šalto. Ir kiaušinių plakinio. Jei tik turiu galimybę, visuomet naudoju kaimiškus kiaušinius.

Sviesto reikės du kartus. Tai yra kertinė tešlos sudedamoji dalis. Jį naudokite ne mažiau kaip 82 proc. riebumo (daugelyje receptų patariama rinktis sviestą, ne margariną (kai kuriais atvejais siūlomas kepinių margarinas). Dalį sviesto dėkite į tešlą, naudojamas jis turi būti šaltas ir supjaustytas į gabaliukus. Kitą dalį reikės kočioti ir vėliau naudoti sluoksniavimui.

Krufinams įdaryti galite naudoti cinamono ir sviesto įdarą. Tam reikės kambario temperatūros sviesto, cinamono ir cukraus. Aš naudojau rudąjį cukrų, jis suteikia daugiau traškumo ir skrudintos karamelės skonio.

Krufinai su cinamonu
Krufinai su cinamonu

Kočioti ir lankstyti kaip pagaminti sluoksniuotą mielinę tešlą?

Visų pirma paruoškite sluoksniuotą mielinę tešlą. Tai geriausia padaryti dieną prieš tą, kai bandeles jau norėsite ragauti. Turėkite galvoje, kad sluoksniuota mielinė tešla per naktį turėtų ilsėtis šaldytuve.

Į vidutinio dydžio dubenį suberkite miltus, druską ir cukrų, sudėkite nedideliais gabaliukais supjaustytas šviežias mieles. Atskirame inde išplakite kiaušinį, į miltų mišinį įplikite tik 13 g. Viską gerai išmaišykite mediniu šaukštu arba standžiuoju plakikliu.

Toliau maišydami po truputėlį pilkite šaltą vandenį. Jis tešlai leis sukibti. Dėkite nedideliais gabaliukais supjaustytą sviestą (23 g) ir toliau maišykite, minkykite apie 10 min. Leiskite tešlai pailsėti dar 10 min.

Iš tešlos suformuokite rutuliuką, dėkite ant miltais pabarstyto paviršiaus ir iškočiokite į maždaug 25 cm ilgio ir 20 cm pločio stačiakampį (tešlos lakštas turėtų būti maždaug 1 cm storio). Uždėkite jį maistine plėvele ir dėkite į šaldytuvą. Laikykite ten per naktį.

Ant kepimo popieriaus lakšto dėkite kambario temperatūros sviestą (75 g) ir uždenkite jį kitu kepimo popieriaus lakštu. Kočėlu po truputį spauskite sviestą ir kočiokite į stčiakampį. Sviestas gali gautis 3-5 mm storio. Paruoštą sviestą taip pat dėkite į šaldytuvą ir laikykite per naktį.

Krufinai su cinamonu
Krufinai su cinamonu

Kitą dieną ištraukite tešlą iš šaldytuvo, ji turėtų būti šiek tiek pakilusi. Iškočiokite ją į 25 cm pločio ir 40 cm ilgio stačiakampį. Sviestą iškočiokite į maždaug 25 cm pločio ir 20 cm ilgio stačiakampį.

Nuo sviesto lakšto nuimkite vieną kepimo popieriaus lakštą ir sviestu žemyn dėkite į tešlos vidurį taip, kad nuo tešlos kraštų būtų apie 10 cm. Kočėlu pakočiokite kepimo popieriaus paviršių (tai leis jam lengviau nusiimti nuo sviesto, jei sviestas vis tiek lieka ant kepimo popieriaus, braukite per jį pirštu – sviestas turi geriau prilipti prie tešlos, tada nusiklijuos nuo kepimo popieriaus), kad geriau nusiimtų.

Tešlos kraštus, ant kurių nėra sviesto, lenkite į tešlos vidurį – po jais paslėpkite sviestą. Kočėlu kočiokite užlenktas tešlos dalis, kol jos kiek prilips ir formuosis vientisas tešlos lakštas. Turimą stačiakampį perlenkite pusiau (lakšto storis turėtų būti 3-4 cm storio). Sulankstę tešlą, dėkite ją į šaldytuvą maždaug 1 valandai, kad ši pailsėtų.

Išimkite tešlą iš šaldytuvo, ją kočiokite išilgai į viršų į 40 cm ilgio ir 25 cm pločio stačiakampį. Sukite tešlą prieš laikrodžio rodyklę, trečdalį tešlos iš kairės pusės lenkite iki 2/3 dalies, o likusią 1/3 tešlos iš dešinės užlenkite lygiai taip pat. Tešlą vėl apvyniokite maistine plėvele ir dėkite dar 1 valandai į šaldytuvą. Po valandos tešla jau yra paruošta kočiojimui ir formavimui.

Krufinai su cinamonu
Krufinai su cinamonu

Truputį cinamono ir sviesto padarys įspūdį

Kambario temperatūros sviestą išsukite su ruduoju cukrumi ir cinamonu. Tešlą iškočiokite maždaug į 30 cm ilgio ir 20 cm pločio lakštą, 2 mm storio.

Ant iškočiotos tešlos dėkite krufinų įdarą ir paskirstykite jį per visą tešlą, stenkitės nepalikti tuščių vietų ir ypač kraštų.

Supjaustykite tešlą į stačiakampius. Iš turimos tešlos masės turėtų gautis 8 stačiakampiai. Sukite kiekvieną jų į suktines (pradėkite nuo ilgesnės dalies). Susuktą ritinėlį padalinkite į dvi lygias dalis, pjaudami aštriu peiliu išilgai. Turite gauti tešlos juosteles. Šias tešlos juosteles susukite taip, kad gautumėte sraigės namelio raštą. Likusį kraštelį pakiškite po suktuku.

Dėkite susuktus krufinus į aliejumi pateptas keksiukų formeles ir kildinkite apie 2-3 val. kambario temperatūroje.

Įkaitinkite orkaitę iki 200 °C ir kepkite apie 13-15 min. Po keksiukų formele padėkite skardą – kepdamas sviestas ir cukrus gali pradėti bėgti.

Kai krufinai iškepa, ištraukite juos iš orkaitės ir leiskite apie 5 min. atvėsti. Tokiu atveju jie nesukris. Išėmus krufinus, juos galima apvolioti cukruje arba apibarstyti cukraus pudra. Ragaukite vos šiltus arba kiek pašildytus orkaitėje arba mikrobangų krosnelėje. Skanaus!

Krufinai su cinamonu
Krufinai su cinamonu

Išbandykite ir kitus bandelių receptus:

Krufinai su cinamonu

Patiekalas Desertas, Pusryčiai
Virtuvė Pasaulio virtuvė
Raktažodžiai cinamonas, keksas, kruasanas, krufinas, sluoksniuota mielinė tešla, sluoksniuota tešla
Paruošimo laikas 1 hour
Gaminimo laikas 15 minutes
Resting time 4 hours
Bendras laikas 5 hours 15 minutes
Porcijos 8 krufinai

Reikės

Sluoksniuotai mielinei tešlai:

  • 250 g kvietinių miltų
  • 5 g druskos
  • 22 g cukraus
  • 11 g šviežių mielių
  • 13 g plakto kiaušinio
  • 95 g šalto vandens
  • 23 g sviesto šalto tešlai
  • 75 g sviesto kambario temperatūros, sluoksniavimui

Cinamono įdarui

  • 100 g sviesto kambario temperatūros
  • 5 g cinamono
  • 50 g rudojo cukraus
  • Aliejaus skardai ištepti

Paruošimo būdas

Sluoksniuotai mielinei tešlai:

  1. Visų pirma paruoškite sluoksniuotą mielinę tešlą. Tai geriausia padaryti dieną prieš tą, kai bandeles jau norėsite ragauti. Turėkite galvoje, kad sluoksniuota mielinė tešla per naktį turėtų ilsėtis šaldytuve.
  2. Į vidutinio dydžio dubenį suberkite miltus, druską ir cukrų, sudėkite nedideliais gabaliukais supjaustytas šviežias mieles. Atskirame inde išplakite kiaušinį, į miltų mišinį įplikite tik 13 g. Viską gerai išmaišykite mediniu šaukštu arba standžiuoju plakikliu.
  3. Toliau maišydami po truputėlį pilkite šaltą vandenį. Jis tešlai leis sukibti. Dėkite nedideliais gabaliukais supjaustytą sviestą (23 g) ir toliau maišykite, minkykite apie 10 min. Leiskite tešlai pailsėti dar 10 min.
  4. Iš tešlos suformuokite rutuliuką, dėkite ant miltais pabarstyto paviršiaus ir iškočiokite į maždaug 25 cm ilgio ir 20 cm pločio stačiakampį (tešlos lakštas turėtų būti maždaug 1 cm storio). Uždėkite jį maistine plėvele ir dėkite į šaldytuvą. Laikykite ten per naktį.
  5. Ant kepimo popieriaus lakšto dėkite kambario temperatūros sviestą (75 g) ir uždenkite jį kitu kepimo popieriaus lakštu. Kočėlu po truputį spauskite sviestą ir kočiokite į stčiakampį. Sviestas gali gautis 3-5 mm storio. Paruoštą sviestą taip pat dėkite į šaldytuvą ir laikykite per naktį.
  6. Kitą dieną ištraukite tešlą iš šaldytuvo, ji turėtų būti šiek tiek pakilusi. Iškočiokite ją į 25 cm pločio ir 40 cm ilgio stačiakampį. Sviestą iškočiokite į maždaug 25 cm pločio ir 20 cm ilgio stačiakampį.
  7. Nuo sviesto lakšto nuimkite vieną kepimo popieriaus lakštą ir sviestu žemyn dėkite į tešlos vidurį taip, kad nuo tešlos kraštų būtų apie 10 cm. Kočėlu pakočiokite kepimo popieriaus paviršių (tai leis jam lengviau nusiimti nuo sviesto, jei sviestas vis tiek lieka ant kepimo popieriaus, braukite per jį pirštu – sviestas turi geriau prilipti prie tešlos, tada nusiklijuos nuo kepimo popieriaus), kad geriau nusiimtų. Nuimkite ir antrąjį kepimo popieriaus lakštą.
  8. Tešlos kraštus, ant kurių nėra sviesto, lenkite į tešlos vidurį – po jais paslėpkite sviestą. Kočėlu kočiokite užlenktas tešlos dalis, kol jos kiek prilips ir formuosis vientisas tešlos lakštas. Turimą stačiakampį perlenkite pusiau (lakšto storis turėtų būti 3-4 cm storio). Sulankstę tešlą, dėkite ją į šaldytuvą maždaug 1 valandai, kad ši pailsėtų.
  9. Išimkite tešlą iš šaldytuvo, ją kočiokite išilgai į viršų į 40 cm ilgio ir 25 cm pločio stačiakampį. Sukite tešlą prieš laikrodžio rodyklę, trečdalį tešlos iš kairės pusės lenkite iki 2/3 dalies, o likusią 1/3 tešlos iš dešinės užlenkite lygiai taip pat. Tešlą vėl apvyniokite maistine plėvele ir dėkite dar 1 valandai į šaldytuvą. Po valandos tešla jau yra paruošta kočiojimui ir formavimui.

Krufinų ruošimas:

  1. Kambario temperatūros sviestą išsukite su ruduoju cukrumi ir cinamonu. Tešlą iškočiokite maždaug į 30 cm ilgio ir 20 cm pločio lakštą, 2 mm storio.
  2. Ant iškočiotos tešlos dėkite krufinų įdarą ir paskirstykite jį per visą tešlą, stenkitės nepalikti tuščių vietų ir ypač kraštų.
  3. Supjaustykite tešlą į stačiakampius. Iš turimos tešlos masės turėtų gautis 8 stačiakampiai. Sukite kiekvieną jų į suktines (pradėkite nuo ilgesnės dalies). Susuktą ritinėlį padalinkite į dvi lygias dalis, pjaudami aštriu peiliu išilgai. Turite gauti tešlos juosteles. Šias tešlos juosteles susukite taip, kad gautumėte sraigės namelio raštą. Likusį kraštelį pakiškite po suktuku.
  4. Dėkite susuktus krufinus į aliejumi pateptas keksiukų formeles ir kildinkite apie 2-3 val. kambario temperatūroje.
  5. Įkaitinkite orkaitę iki 200 °C ir kepkite apie 13-15 min. Po keksiukų formele padėkite skardą – kepdamas sviestas ir cukrus gali pradėti bėgti.
  6. Kai krufinai iškepa, ištraukite juos iš orkaitės ir leiskite apie 5 min. atvėsti. Tokiu atveju jie nesukris. Išėmus krufinus, juos galima apvolioti cukruje arba apibarstyti cukraus pudra. Ragaukite vos šiltus arba kiek pašildytus orkaitėje arba mikrobangų krosnelėje. Skanaus!

Atnaujinta

Dalintis

Naujienos iš interneto